Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kaplnky a kríže

Kaplnka v Močári

Kaplnka Panny Márie Fatimskej stojí pri starej ceste na stanicu. Každý rok sa v nej koná svätá omša na sviatok Nepoškvrneného srdca Panny Márie. Drevenú sochu Panny Márie dodal v roku 1948 akademický sochár L. Pollák z Piešťan. 


 

Kaplnka na Dielci

Kaplnka tvorila hraničný kameň medzi chotármi Dlhej a Krivej. Bola z pieskovca a zub času sa podpísal na jej zrútení. Podľa historických záznamov ju dal postaviť gróf Juraj Thurzo. Dochovaná je už iba na fotografiách.


 

Kaplnka v Skalici

Táto kaplnka sa nachádza na Behuliakovej ceste, zavesená na mohutnom buku po pravej strane smerom k vrchu Skalica. Je drevená, v súčasnosti so soškou sv. Terezky Ježiškovej.  


 

Kaplnka na Kozom hrbe

Od. roku 1965 sa nachádza kríž pripevnený na veľkej borovici a malá drevená kaplnka zavesená na kmeni stromu, ktorá je zasvätená sv. Jozefovi. 


 

Kaplnka nad Malým Borovým

Pre pútnikov idúcich okolo je cestou na Kopec na ľavej strane umiestnená na strome drevená kaplnka s obrázkom Panny Márie.  


 

Kaplnka sr. Zdenky

kaplnkaKaplnka je postavená na mieste oproti už neexistujúcemu rodného domu blahoslavenej sestry Zdenky Schelingovej. Základný kameň kaplnky posvätil pápež Ján Pavol II. pri svojej návšteve na Slovensku v roku 2003. 


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka